TEKMER Hakkında

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan ile Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu tarafından imzalanan protokol ile KOSGEB-ATILIM Teknoloji Geliştirme Merkezi (KOSGEB-ATILIM TEKMER) 23 Mayıs 2013 tarihi itibariyle kurulmuştur.

TEKMER kuruluşu ile öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve bölgemizin teknoloji alanında çalışacak girişimcilerine verimli bir çalışma ortamı sunulması hedeflenmiştir. Üniversite sanayi işbirliğinin somut bir adımı olarak,  KOSGEB işbirliği ile bilimsel araştırmalar ve sanayi kuruluşlarının buluşturulması, yenilikçi girişimciliğin desteklenmesi ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlaması arzulanmaktadır.

KOSGEB Ankara Siteler Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren KOSGEB-ATILIM TEKMER’in hizmet binası, KOSGEB idari ofisleri ve işlikleri ile hizmete açılmıştır. Tüm işlikler, girişimcilere teslim edilmiştir. Girişimci firmalar ar-ge faaliyetlerine başlamıştır ve hızla devam etmektedir. 

İşliklerde faaliyet gösteren firmalar ve faaliyet konuları aşağıda gösterilmiştir.

KOSGEB-ATILIM TEKMER bünyesinde yer alan işletmelerin elektrik, su, iletişim ve güvenlik giderleri Atılım Üniversitesi tarafından karşılanmaktadır. Yenilikçiliğe ve girişimciliğe yapılan bu yatırımlar ile  Üniversitemiz akademik yetkinliklerinden yararlanan, sanayinin teknolojik sorunlarına çözüm üreten projelerin hayata geçirilmesi beklenmektedir.

KOSGEB-ATILIM TEKMER bünyesinde faydalanabileceğiniz KOSGEB Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ.